עיסויים

עיסויים

עיסויים

עולם העיסויים והטיפולים האלטרנטיביים הוא עולם רחב ועשיר ביותר. ככל שעולם העיסויים גדול יותר, כך קיימים הבדלים רבים יותר, כשלכל סוג טיפול יש את הייחודיות שלו. מתי כדאי ללכת לטיפול ברקמות עמוק ומתי כדאי ללכת לטיפול של עיסויים מפנקים? במאמר הבא ננסה להביא מגוון רחב של אפשרויות, כשכל שיוותר בסופו של דבר, זה רק לבחור מה הכי טוב לכם, כל אחד לפי צרכיו ודרישותיו.

סוגי עיסויים

קיימים עיסויים רבים ממש כמו שקיימות דירות דיסקרטיות ברמת גן , אשר בסופו של דבר מכסים את מכלול הדרישות והבעיות הקיימות בתחום הרפואה האלטרנטיבית, וסוגי העיסויים הקיימים. להלן רשימה חלקית, אשר מכסה מספר שיטות טיפולים מרכזיות.

  1. עיסוי שבדי. מטרות העיסוי הן הנאה, משפר את זרימת החמצן והדם לשרירים, מפחית לחצים נפשיים.
  2. עיסוי  אירוודה. מדובר על עיסוי בעיקר לנפש, מרגיע ומשחרר. מפחית לחצים נפשיים. עיסוי אשר נגיע מהעולם ההודי. הטכניקה העיקרית בטיפול זה היא הזלפת שמן ע גופו של המטופל.
  3. עיסוי אבנים חמות. שילוב של עיסוי שבדי יחד עם הנחת אבנים חמות על גופו של המטופל. דבר אשרה משפר את זרימת הדם לשרירים, תוך חימום השרירים התפוסים עליהם מונחות האבנים החמות.
  4. עיסוי תאילנדי. עיסוי המשלב מתיחות וטכניקות של לחיצות ואיזון אנרגיות. המטפל משתמש במשקל גופו על מנת להפעיל לחץ על גופו של המטופל. מטרות הטיפול הן שחרור שרירים תפוסים, טיפול בכאבים כרוניים ושחרור חסימות אנרגטיות.

עיסויים לספורטאים

מעבר לרשימת העיסויים הנ"ל, קיימים גם מגוון עיסויים רפואיים ועיסויים לספורטאים כמו עיסוי אירוטי . מעסים רפואיים ומעסי ספורטאים צריכים קודם כל להבין מהם הכאבים  ולאבחן את מקור הכאב לפני תחילת הטיפול. במקרים רבים מקור הכאב שונה בתכלית השינוי ממקום הכאב עצמו. לא מדובר בשיטת טיפול להנאה, אלא בשיטת טיפול לאבחון בעיות וטיפולן באמצעות עיסוי, דיקור ומתן תרגילים פיזיותרפיים.

מטרות הטיפול:

  1. אבחון מקור הכאב.
  2. טיפול בשורש מקור הכאב.
  3. הרגעת טונוס  שרירים והורדת לחצים.
  4. שיפור זרימת הדם וחמצון השרירים.
  5. הגמשת השרירים ומניעת פציעות עתידיות.

עיסויים – לסיכום

לכלל הטיפולים ורשימת אותם עיסויים שהוזכרה לעיל יש יתרונות רבים, אשר היריעה קצרה מלהכיל. החל הנאה ועד טיפול בבעיות רפואיות. לאחר שעשיתם סקר, החלטתם מה ברצונכם לעשות, כל שנותר זה רק להתקשר לקבוע תור לעיסוי שיענה על כל הציפיות.

עורך