ד"ר איתי סרוגו

ד"ר איתי סרוגו

ד"ר איתי סרוגו

אומרים שמי שעוסק ברפואה הוא לא טיפוס רגיל, מדמים אותו "כמלאך שנשלח מהשמיים". ואין זה משנה אם מדובר ברפואת בני אנוש, ואם מדובר ברפואת חיות מחמד. כאשר מכירים, ולו לכמה שניות בודדות, את ד"ר איתי סרוגו, מבינים עד כמה אמירה זאת נכונה. נראה כי כתבו אותה אחרי שהכירו אותו. אותו ואת פועלו. דוקטור איתי סרוגו מקדיש את חייו לטיפול בחיות המחמד. הוא לא נרגע עד שהוא מצליח לאתר את הבעיה. הוא עובד ימים כלילות, והכול כדי להציל את חיי המטופלים שלו, ולהעניק להם איכות חיים טובה יותר. בלי כאבים ובלי מחלות.

שגשוגה של מחלקת הנוירוכירורגיה ומחלקת הנוירולוגיה – בניצוחו של ד"ר איתי סרוגו

אי שם, ב- 2005, סיים ד"ר איתי סרוגו ללמוד ווטרינריה במוסד ללימודים שנקרא על שמו של קורט מהאוניברסיטה העברית. המשך דרכו הוביל לאינטרשיפ במחלקה לטיפול נמרץ במסגרת בית החולים, עד לשלהי 2006. ואז העביר הרופא המהולל עוד שנה וחצי בתור רופא מן המניין בבית החולים האוניברסיטאי. כיום הוא מנהל את מחלקת הנוירוכירורגיה ומחלקת הנוירולוגיה בהצלחה מרובה. הוא עובד עם עוד שני נוירולוגים, מלכי הארץ, שטרם נראה שיתוף פעולה כה פורה ומניב תוצאות מדהימות כדוגמתו. הצוות שלו מספק טיפולים של ניתוחים, חירום ולאו דווקא, וכל טיפול רפואי נדרש. כאשר בין היתר, דוקטור איתי סרוגו מומחה לטיפולים נוירוכירורגיים ונירולוגיים, עמוד השדרה, וגידולים במוח, וכיוצא בזאת. מה שמניע את ד"ר איתי סרוגו בא לידי ביטוי באהבתו הרבה לחיות. כלב, חתול, או סוס. לא משנה איזה חיה מגיעה למרפאה שלו,  הוא יעניק לה, בכל זמן נתון, את היחס האישי. את הרצינות שמגיעה לה מתוך ראייה לנבכי נשמתה, מתוך ההבנה של המצוקה בה היא נמצאת. ובעיקר מתוך אהבה וכבוד רבים לחיות מחמד ולחיות בכלל.

מה הוא עיקר פועלו של ד"ר איתי סרוגו?

בתור הרופא, שנחשב לסגל הראשי, מרבית הרופאים שעובדים בבית החולים מתייעצים בכל רגע נתון עם ד"ר איתי סרוגו.  בכל אופן, בכל מחלה שנחשדת כקשורה לתחום עיסוקו הראשי של הרופא, שאין שני לו. מדובר במחלקה מאוד מיוחדת, שצריך את מיטב הכישורים כדי להיות מסוגלים לתפקד בה כראוי. המחלקה מטפלת בכל מיני תרחישים, כדוגמת הללו –

  • הליכים כירורגיים בעמוד השדרה או במוח של חתול או של כלב.
  • אפילפסיה בקרב חתולים או כלבים.
  • כאשר כלב או חתול חלו בגידול של המוח או של עמוד שדרה.
  • כאשר כלב סובל מכאבים בצוואר שלו או לחלופין שהוא סובל מכאבי גב.
  • כלבים שחלו בפריצות דיסק. וכיוצא בזה.
עורך